20 kwietnia 2024

Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Szukasz kantoru online? Skieruj się na https://topkantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w oddziale banku – te pierwsze w dalszym ciągu działają w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w szybko transformującej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Jak działa kantor online?

Operacja w kantorze online jest tak samo prosta jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest przede wszystkim to, że przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionego dnia. Następnym i nadzwyczaj ważnym atutem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, natomiast w kantorze internetowym spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują także kilka pomocnych usług lubianych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy wskazany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) lub w uzgodnionym przez nabywcę terminie.

Kantor online – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę i znaczną niezależność w rozporządzaniu własnymi funduszami. Korzystają z nich również osoby spłacające pożyczki wzięte w obcej walucie oraz osoby studiujące lub pracujące za granicą. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.