6 grudnia 2023

Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Jeśli chcesz zamówić sztabkę złota, koniecznie odwiedź tę stronę.

Umieszczanie środków pieniężnych na lokacie czy po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest dzisiaj tak opłacalne jak kilka lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia doprowadziły do tego, że poszukujemy sposobów, które pozwolą naszym finansom przynosić w przyszłości poboczny dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a głównie – złote sztabki.

Czy złoto w sztabkach to pewna inwestycja?

Przede wszystkim warto dobitnie zaakcentować, iż lokata pieniędzy w złote sztabki to inwestycja na lata. Złoto przeważnie nie ulega mniejszym i większym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja polityczna oraz ekonomiczna nieraz podbija jego cenę. Rzecz jasna, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak analizując jej historyczny wykres bez trudu daje się dostrzec, że z biegiem lat ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od wieków ilość tego metalu obecna na rynku w zasadzie się nie zmienia. Dawno temu był on walutą, współcześnie jest szeroko wykorzystywany w medycynie, elektronice czy przemyśle chemicznym oraz – nadal na ogromną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu zastosowanego np. podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD czy też piloty do TV) jest często nieopłacalny, w związku z tym zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w przyszłości trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w pojedynczych sztabkach i combibary – co kupić?

Czytając o inwestycji oszczędności w złote sztabki większość osób z miejsca oceni, iż to nie dla nich, ze względu na ogromny koszt. Jednak złote sztabki wytwarza się w różnorodnych rozmiarach, więc właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g czy 5 g. Te niewielkie sztabki są również doskonałe na prezent. Zasobniejsi inwestorzy, mający większe fundusze nierzadko kupują się na cięższe sztaby złota o wadze 20 g, 250 g oraz 1 kg. Wypada jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę kupimy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Toteż należy nabywać złote sztabki o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na drobne kawałki.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]