6 grudnia 2023

Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Kliknij w to miejsce jeśli chcesz zlecić usuwanie infekcji z WordPressa.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość stron i sklepów tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się obecnie na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania strony malware, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa po atakach hakerów?

Wpisy na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Ze witryny rozsyłany jest spam? Na stronie znalazłeś przekierowania do obcych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To jedynie parę z popularnych oznak wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takiej sytuacji nieodzowne jest ekspresowe działanie, żeby znaleźć powód infekcji i przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich najlepiej powierzyć fachowcom od tego typu zadań, bowiem usuwanie wirusów z WordPressa zazwyczaj przekracza kwalifikacje osób, które codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie wirusów ze strony www – kompleksowy przegląd baz danych oraz plików strony

Eksperci zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie powtórnej infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zainfekowanie było powodem dodania strony do wykazu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują również konieczne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Eliminacja wszelkich następstw zawirusowania nie gwarantuje, że analogiczna sytuacja nie powtórzy się za jakiś czas, toteż ważne jest okresowe uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]