21 lutego 2024

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Pragniesz poznać więcej informacji o uszczelnianiu okien PCV? Zajrzyj na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]