21 lutego 2024

Doradztwo HR – dlaczego warto z niego skorzystać?

Doradztwo personalne Kraków - więcej o ofercie na janklusak.pl.

Część działań zaplanowanych przez dział Human Resources może przekraczać możliwości danej firmy. Problem staje się szczególnie poważny, gdy jakiś projekt zahacza o problematykę do tej pory obcą zespołowi i zakłada liczne zmienne. Zasadniczy dla efektywności poprowadzenia danego procesu jest stopień zaawansowania projektu i, rzecz jasna, wiedza konieczna do jego zrealizowania. Z tej przyczyny w licznych przypadkach potrzebna staje się pomoc niezależnych specjalistów, którzy, w zależności od potrzeb, mogą podjąć się zarządzania całością albo zagwarantować doradztwo w wskazanych stadiach projektu. W jakich przypadkach podmioty winny skorzystać z usług doradztwa HR?

Doradztwo HR – kierowanie określonymi etapami bądź całym projektem

Po wsparcie proponowane w ramach doradztwa personalnego, firmy sięgają w najrozmaitszych sytuacjach. Jednym z najważniejszych aspektów takiej współpracy jest ewaluacja poziomu satysfakcji pracowników. Aby jej wyniki okazały się wiarygodneoraz wartościowe przy przygotowaniu strategii, potrzebne jest wykorzystanie stosownych procedur gromadzenia informacji oraz ich poprawna interpretacja. Prócz tego podmioty często zwracają się do doradcy personalnego w celu przeprowadzenia różnego typu audytów – zwłaszcza dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, funkcja doradcy HR może być wieloraka. Niekiedy pełni on rolę project managera, przewodzącego całym procesem, w innych przypadkach natomiast jest jedynie konsultantem merytorycznym, gwarantującym wszechstronną pomoc w razie ewentualnych komplikacji.

Doradztwo HR – sukces działań zależy od umiejętności doradcy

Sukces strategii wdrażanych we współpracy z doradcą HR w największym stopniu zależy od tego, jakie kompetencje opanował wybrany przez firmę ekspert. Przy wyborze doradcy HR należy zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie. Warto przeanalizować to, dla jakich przedsiębiorstw dotychczas pracował i, co istotne, jakie projekty tam wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]