6 grudnia 2023

Kiedy i dlaczego warto korzystać z usług cateringu kanapkowego?

Więcej informacji o cateringu kanapkowym na lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Przygotowanie nawet dużej imprezy nie jest kłopotem, gdy posiadamy mnóstwo wolnego czasu na zamawianie potrzebnych produktów i napojów, a także późniejsze samodzielne przyrządzanie z nich pysznych przysmaków dla zaproszonych gości zabawy. Wprawdzie nie wszyscy mają taką swobodę, lecz nie oznacza to też, iż powinno się odpuścić pomysł uczczenia znaczącego wydarzenia. W takim przypadku można zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Co wyróżnia finger food catering?

Finger food catering, a prościej catering kanapkowy, to oferta adresowana przede wszystkim do klientów biznesowych, lecz korzystają z niej regularnie również różne instytucje oraz osoby prywatne urządzające ekskluzywne bankiety. Polega ona na dostarczenie na bankiet potraw z gatunku finger food, a więc maleńkich przekąsek, które da się spożyć stojąc i nie korzystając ze widelca. Klasyczny finger food nie wymaga nawet wykorzystania talerzyka – to dosłownie przekąska na “jeden kęs”. Finger food to przeważnie tartoletki warzywne oraz owocowe, roladki albo sandwicze. Ten wariant cateringu rewelacyjnie sprawdza się na spotkaniach, gdzie organizatorom zależy na poznaniu się wszystkich uczestników. Umożliwia on prowadzenie długich konwersacji, przy czym nie sprowadza interakcji wyłącznie do gości usadzonych przy jednym stoliku.

Catering finger food – najlepsza opcja dla eventów organizowanych w niedużych wnętrzach

Zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi dostrzegą zalety, jakie niesie zamówienie organizacji cateringu finger food firmie zewnętrznej. Przede wszystkim w ten sposób pozbywamy się trudności z rozstawieniem stołów i stresu z usadzaniem gości eventu. Przekąski oraz ciepłe i chłodne napoje leżą na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Jest to nadzwyczaj praktyczne głównie w niedużych wnętrzach, w których użycie wystarczającej liczby stolików byłoby problemem. Catering opierający się na przekąskach od razu sprawia również, że impreza ma mniej formalną, bardziej wyluzowaną atmosferę. Należy podkreślić, że menu z małych przekąsek jest na ogół tańsze aniżeli wytworne kolacje, a jednocześnie zapewnia więcej możliwości dopasowania ich do potrzeb żywieniowych uczestników eventu. Co najistotniejsze, catering finger food nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to nieraz bywało poważną przeszkodą przy planowaniu spotkań firmowych.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]