20 kwietnia 2024

Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Poznaj dalsze szczegóły o przyjęciu komunijnym w ogrodzie.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy tak samo oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zwykle pierwsza naprawdę wielka impreza dla rodziny, na której dziecko czuje, że wszyscy zaproszeni skupieni są wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, aby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Lokal na komunię – zarezerwuj od razu jak zostanie wyznaczony termin wydarzenia

Jeszcze przed wysyłką zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy przyjmą rodzinę w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie sali komunijnej. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie opcją wówczas, jeżeli urządzamy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, lecz to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża nawet ponad setka gości, zatem zazwyczaj odbywają się w salach weselnych albo restauracjach. Jeżeli pragniemy zarezerwować najodpowiedniejszy lokal, należy rozpocząć poszukiwania sali, jak tylko zostanie ogłoszony dzień komunii. W sezonie komunijnym sporym problemem może okazać się też zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, więc powinno się wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunie. Ważne jest też to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, żeby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następującą później zabawę gości. Zwyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi więc wyróżniać się prześlicznymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejnym atutem będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, warto wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci wciągającymi grami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego kupią podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można uwzględnić, że nie życzymy sobie niektórych typów prezentów, np. zabawek z motywami militarnymi czy quada.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]