Nie wszystkie choroby zębów jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku znacznych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń dziąseł, potrzeby wykonania implantów czy mostów i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu owrzodzenia lub guzy. Które techniki bywają jednak stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie spotkały nas przykre pomyłki?
Jak pomoże chirurg stomatolog?
Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.
Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?
Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze więc napisać parę słów o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest niewątpliwie to, aby wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma też atmosfera w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – dużo mówią nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy na przykład w sieci bądź wśród bliskich.
Podobne wpisy
Sztywność stawów – przyczyny, objawy towarzyszące i leczenie
Chcesz założyć sklep internetowy? Rozważ sklep WooCommerce
Jonoforeza w kosmetyce i fizykoterapii