20 kwietnia 2024

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Odwiedź brabis.pl. Skorzystaj z usług fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, by rzetelnie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – należy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług będzie satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy ekspertom ds. księgowości

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy profesjonalistom ds. rachunkowości, otrzymamy gwarancję, że następstwem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto również nadmienić o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem e-maila.

O jakich sprawach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie warto sugerować się wyłącznie cennikiem porad – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści zdobyli stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]