6 grudnia 2023

Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz także posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc powiedzieć parę słów o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 3 miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się palenia tytoniu, gorących potraw i alkoholu. Istotne jest także wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zwalczają obrzęk oraz ból.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne jest to, by znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne informacje.