21 lutego 2024

Opieka nad grobami

Sprzątanie grobów Kraków - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Oblicze grobów naszych bliskich jest wyrazem naszego szacunku. Często jednak nie mamy czasu, by się nimi zająć – nawet, kiedy pomniki położone są w tym samym mieście, w którym mieszkamy. Największe problemy stają się naszym udziałem jednak, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy w miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to jednak, że groby są skazane na to, by zostać brudne – świetnym wyjściem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega opisywana pomoc?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na taką usługę stawiają nie tylko ludzie, którym brakuje wolnej chwili – wśród klientów działających w tym sektorze firm nietrudno znaleźć także emerytów, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych zwyczajnie nie mają zdrowia. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często proponują także inne usługi, takie jak zakładanie ławek albo doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty oraz korekty napisów.

Opieka nad grobami – jak dużo zapłacimy?

Stawki, jakie należy opłacić osobom czuwającym nad nagrobkami naszych krewnych są naprawdę różne. Zależne są w szczególności od rodzaju pomocy – gdy decydujemy się na tylko pojedyncze czyszczenie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu zł. Gdy natomiast chcielibyśmy, by firma sprzątała grób regularnie, powinniśmy liczyć się z kosztem rzędu czterystu zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, że koszty uzależnione są także od gabarytów nagrobków, zaś najdroższe okazuje się czyszczenie rodzinnych grobowców.

Nasza siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]