29 listopada 2023

Przygotowanie Wigilii w firmie – czy warto zamówić catering świąteczny?

Chcesz poznać więcej szczegółów o cateringu świątecznym? Zajrzyj na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatnie tygodnie roku to okres, który spędza się przede wszystkim wraz z rodziną, ale spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz kadra firmy aranżuje je na własną rękę, własnoręcznie przygotowując bożonarodzeniowe dania, lecz w sporych przedsiębiorstwach ten schemat działania często nie jest skuteczny. Żeby więc pomóc sobie zadaniu przygotowania firmowych obiadów wigilijnych, tych mniejszych, jak i tych dużych, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Standardowe świąteczne smakołyki – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole musi być podanych jak najwięcej tradycyjnych świątecznych dań. To głównie ryby, jak chrupiący filet z karpia czy też łososia, jak również staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które zwykle spożywane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej czy śledzia z borowikami. Warto także zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy puszysty sernik, kutię z miodem bądź makowiec.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z zatrudnionymi o menu

Organizację świątecznego spotkania w firmie należy rozpocząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz określić termin wydarzenia i dostosować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe ustalenie prognozowanej liczby uczestników uroczystości, a w efekcie ułatwi zamówienie wystarczającą liczbę porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z pracownikami o menu i wspólnie wybrać te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest także to, żeby dowiedzieć się czy któryś z zatrudnionych cierpi na alergię, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, czy też są w załodze firmy weganie. Dla takich osób należy zamówić dania odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne zbierają zlecenia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie powinno się odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]