20 kwietnia 2024
organizacja przyjęć

Przyjęcia okolicznościowe – zadbaj o ich właściwą oprawę

Kiedy ktoś mówi o planowaniu dużej uroczystości rodzinnej, zwykle naszym najszybszym skojarzeniem jest ceremonia ślubna z weselem. Lecz ogromne przyjęcia okolicznościowe, na które czasem zjeżdża się dziesiątki krewnych z dalszej i bliższej rodziny, to też chrzciny, komunie święte oraz przyjęcia z okazji osiągnięcia pełnoletności. Gdy spis zaproszonych gości jest długi, zwykle nie damy rady zaplanować przyjęcia i przyrządzać posiłków dla uczestników we własnym zakresie. W takim przypadku najlepszym wyjściem jest zabukowanie pasującego do okazji lokalu.

Organizacja przyjęcia okolicznościowego – warto sięgnąć po usługi firmy cateringowej

Poszczególne typy uroczystości wiążą się z innymi potrzebami gości. W razie imprezy o bardzo rozrywkowej atmosferze, jak m.in. osiemnastka czy imieniny, , na której bawić się będą przede wszystkim osoby dorosłe, gościom powinno się przygotować nie tylko miejsce, w którym zjedzą w spokoju posiłek, ale i pomieszczenie taneczne. Z kolei zabawy, w których sporą grupę uczestników stanowią dzieci, jak chrzty bądź komunie, rekomenduje się zorganizować w miejscu, które oprócz użyczenia sali wewnątrz budynku oferuje także przestrzeń w ogrodzie. Dzięki umożliwieniu maluchom zabawy w plenerze będziemy mieć gwarancję, iż nie zmęczą się zbyt szybko świętowaniem i nie będą prosić opiekunów o powrót do domu. Dania podawane uczestnikom też wypada dostosować do typu imprezy okolicznościowej. Planując takie wydarzenie najlepiej więc skorzystać z oferty firmy zajmującej się cateringiem, która zatroszczy się o smaczne menu, ciepłe i zimne napoje oraz bufet z przekąskami.

Pałac Radziwiłłów w Balicach – imprezy okolicznościowe w dworskim duchu

Znalezienie sali na urządzenie imprezy okolicznościowej w Małopolsce, szczególnie w większym mieście, nie jest wielką trudne, ale niewiele ofert może dorównać zabytkowemu Pałacowi Radziwiłłów, zlokalizowanemu w Balicach pod Krakowem. Od dziesiątek lat w nieomal dworskim stylu urządzane są w nim przyjęcia komunijne, chrzciny i – naturalnie – zabawy weselne, które każdy z gości zapamięta na lata. W Pałacu można wynająć jedną lub kilka sal, w których komfortowo można podjąć łącznie do 130 osób. Natomiast jeśli impreza zostanie urządzona w plenerze, to ogród przed Pałacem zmieści mniej więcej 300 gości. Co ważne, obsługująca Pałac Radziwiłłów firma cateringowa świadczy wszechstronną obsługę przyjęcia okolicznościowego, od rozłożenia i ozdobienia stołów, poprzez przyrządzenia menu, aż po wykwalifikowaną załogę kucharzy i kelnerów.

Nasza siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]