20 kwietnia 2024

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/ sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być realizowana zawsze, gdy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby słusznie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, ale też zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia kłopoty z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać zawodowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]