29 listopada 2023

Twoi goście będą zadowoleni – o usłudze cateringu weselnego

Poznaj więcej szczegółów o organizacji wesel w Krakowie.

Imprezy okolicznościowe, będące z reguły ważnym zdarzeniem dla całej rodziny, jak przykładowo komunie, chrzty czy wesela, od dawna przestały być urządzane w mieszkaniach wyłącznie dla najbliższych krewnych i znajomych. Dziś są to przyjęcia, na które zaprasza się nieraz nawet i stu gości. Ewidentne jest zatem to, iż jedna osoba nie jest w stanie w pojedynkę ułożyć jadłospisu, a potem przygotować oraz dostarczyć dania uczestnikom przyjęcia, zwłaszcza, jeśli świętowanie może trwać parę godzin i odbywa się w wynajętej sali. Stąd też wzięło się duże zapotrzebowanie na catering weselny.

Czy warto zamówić catering na wesele?

Urządzanie zabawy weselnej to wielki stres, spowodowany dziesiątkami godzin przeznaczonych na sporządzanie listy gości, wybór ozdób sali, wysyłanie zaproszeń czy szukanie zespołu, który zapewni muzykę do tańca. To również potrzeba zagwarantowania wystarczającej ilości trunków i zakąsek podawanych w czasie zabawy, a co najważniejsze – przyrządzanie ciepłego obiadu, który urzeknie gości i zbierze ich wszystkich przy wspólnym stole. Najważniejszy posiłek na weselu powinien mieć doskonałą oprawę. Zaproszeni przecież liczą na to, że stoły będą prawidłowo nakryte i pięknie przystrojone, dania będą wyśmienite i ładnie skomponowane na talerzach, a także że kelnerzy na czas będzie serwować gościom kolejne posiłki. Najwyższy poziom organizacji mogą zapewnić wyłącznie firmy cateringowe, które zatrudniają profesjonalnych kucharzy, kelnerów oraz managerów, obytych w obsłudze wydarzeń zarówno w plenerze, jak i tych organizowanych w domach weselnych.

Catering weselny – dania dopasowane do estetyki przyjęcia

Każdy typ imprezy okolicznościowej rządzi się swoimi regułami, nie tylko w sferze atrakcji dla gości, ale także i oczekiwanych posiłków. Firmy cateringowe zazwyczaj mają ułożony uprzednio spis sugerowanych dań głównych, deserów i napojów odpowiadających charakterowi wesel. Podstawową ofertę można poznać na stronie firmy bądź uzyskać tę informację nawiązując kontakt z jej przedstawicielem. Klient może zatem osobiście skomponować jadłospis z sugerowanych dań. Należy jednakże zaakcentować, iż firmy cateringowe są także otwarte na nowe pomysły i często na prośbę kontrahenta podejmują się przyrządzenia niecodziennych kompozycji potraw.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]