29 listopada 2023

Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich parametrów nawet w skrajnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną powłokę. Chroni ona stal przed negatywnym wpływem licznych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Dzięki tym atrybutom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do przechowywania sporych ilości gotowych środków, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wspomniane wcześniej cechy powodują, że zbiornik nierdzewny jest też świetnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki stalowe dla sektorze spożywczym

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często wykorzystywany w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W piekarniach, gorzelniach czy browarach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Oferta przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej przede wszystkim dlatego, że na tego typu zasobnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami lub mikroorganizmami.