20 kwietnia 2024

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Jeśli szukasz podłóg drewnianych dębowych, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2kr44vp

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj ich z paczki – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Wszystko gotowe?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża, która powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w domu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]