21 lutego 2024

Zalety jonizatora powietrza

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie świeżości wywołują jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie wpływają na nasze środowisko i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi w wyniku wyładowania elektrycznego, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak ekrany, laptopy czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby znowu odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Proces jonizacji wykorzystywany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać niebezpieczne bakterie i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szkołach, biurach, instytucjach publicznych czy szpitalach, a więc tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.