20 kwietnia 2024

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeśli potrzebujesz toczków do jazdy konnej, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej dostępne są 2 rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, jak również umożliwiać regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]