20 kwietnia 2024

Blachy dachowe – zastosowanie w budownictwie

Zamów blachy na dach

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę silne.

Blachodachówki – charakterystyka i atuty

Blacha na dach wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakiernicze są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż utrzymują one dobry wygląd nawet po wielu latach od montażu. Żeby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachy dachowe powinno się nabywać w przetestowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08