6 grudnia 2023

Czym jest antena SAT?

Znajdź antenę SAT.

Zdecydowana część z nas ma we własnym mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy raz na jakiś czas zobaczyć ciekawy film bądź dokument w telewizji. By odbiór programu był możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą obecnie kupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która na ogół nazywana jest talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie SAT można więc odbierać wciąż ogromnie lubianą w naszym kraju telewizję satelitarną, która często wygrywa u sporego odsetka widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można parę typów anten SAT. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, paraboliczne, offsetowe oraz panelowe. Anteny SAT wyróżniają się określonymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą czaszy. Na ten moment najczęściej użytkownicy stosują jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia zrobione są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych warunków pogodowych. Dzięki temu deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Wysokiej jakości antena SAT będzie nam służyć długo.

Co obok anteny SAT jest niezbędne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem niezbędnym do tego, aby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba również zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), kabel antenowy i odbiornik satelitarny.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]