20 kwietnia 2024
drukarka 3D, 3D drukarki

Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, pracują między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania oraz instrumenty. Oszacowano, iż korzystając z drukarek 3D oraz drugich urządzeń Stratasys można nawet o 90 procent zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Kluczowe założenia pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy usług i drukarek 3D, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Formlabs to następny lider w dostarczaniu drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w autorskiej, innowacyjnej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – cechuje się bezproblemową obsługą i funkcjonalną budową. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie uzyskać tożsame prototypy, co jest szczególnie pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko wykorzystywane w rozlicznych sektorach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest dokładny i trwały, a w toku procesu drukowania nie tworzą się wypaczenia czy przemieszczenie się warstw.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]