21 lutego 2024

Drzwi wejściowe drewniane – standardowe, dwuskrzydłowe i na wymiar

Szukasz drzwi zewnętrznych drewnianych? Kliknij tutaj

Drzwi zewnętrzne pełnią wiele funkcji – chronią mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, izolują od zgiełku dobiegającego z dworu oraz strzegą przed włamaniem. Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe? Czemu warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi drewniane zewnętrzne – zestawienie nowoczesności z tradycją

Zakup drzwi wejściowych to jedna z najistotniejszych decyzji, które musi podjąć każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi zewnętrzne z uwagi na swoje parametry techniczne i wytrzymałość od lat cieszą się dużą popularnością. Drewno świetnie się prezentuje i można je wykończyć na różne sposoby. Prawidłowo skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i mają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż w pomieszczeniach odczuwamy komfort termiczny, a jednocześnie opłaty za ogrzewanie nie są za wysokie. Szukając drzwi do mieszkania trzeba wziąć pod uwagę modele o grubości 68 mm albo 92 mm. Ze względu na swoje właściwości dużym powodzeniem cieszą się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna trójwarstwowo klejonego – nie wykrzywiają się i trudno je uszkodzić, toteż wyśmienicie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi zewnętrzne są wyposażone w uszczelki najnowszej generacji.

Atuty dwuskrzydłowych drzwi drewnianych

Producenci oferują także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są konieczne w razie posiadania nietypowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to oferta dla inwestorów, którzy kładą nacisk na niesztampowy design. Jeżeli poszukujemy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, należy skorzystać z oferty producenta, który realizuje spersonalizowane wzory na zamówienie, a równocześnie daje kilkuletnią gwarancję na swoje produkty. W drzwiach drewnianych można umieścić efektowne szyby, np. witrażowe. Zamawiający mogą też wybierać spośród różnych rodzajów szyldów. Niezależnie od zalet estetycznych, trzeba też położyć nacisk na inne przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Coraz częściej zaopatruje się je w zabezpieczenia antywłamaniowe, w związku z tym ciężko je wyłamać. Gwarantuje to lokatorom odpowiednie bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe mają również trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może wybrać niski próg drewniany lub aluminiowy. Żeby chronić zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich wytwarzaniu stosuje się środki impregnujące najlepszej jakości.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]