21 lutego 2024

Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Kliknij tutaj, aby zamówić bryczesy.

Jazda na koniu wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i dużych pokładów cierpliwości, ale także odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Duży wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje także uda i łydki, lub kolanowy. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort cieplny podczas jazdy. Znaczenie mają także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]