20 kwietnia 2024

Jak wybrać dobry grill ogrodowy?

Grill w ogrodzie to najpopularniejszy w naszym kraju sposób spędzania wolnego czasu. To przede wszystkim fantastyczna możliwość porozmawiania z bliskimi, wypróbowania grillowanych kiełbas oraz innych smakołyków. Przyjrzymy się zatem, jaki grill ogrodowy najlepiej nadaje się do przygotowywania pysznych przysmaków.

Grille ogrodowe węglowe – ich obsługa wymaga od kucharza wprawy

Grille ogrodowe możemy podzielić na przenośne oraz zabudowane. Przede wszystkim urządzenie ruchome cieszy się sporym zainteresowaniem pośród polskich grillowiczów, gdyż wspaniale sprawdza się w przypadku niewielkich posesji. Pośród przenośnych grilli ogrodowych wymienić można urządzenia zarówno gazowe, węglowe, jak i elektryczne. Ogrodowe grille na węgiel drzewny są niewątpliwie najchętniej wyszukiwanymi w w autoryzowanych salonach i w marketach. Zrobione z wytrzymałej blachy, posiadają pokrywę – dostępne są najczęściej w niskich cenach. Mięso grilluje się na nich bardzo szybko, a czas pieczenia możemy sprawdzać dzięki użytecznemu termometrowi. Entuzjaści grillowania uwielbiają grille na węgiel, bo dają daniom wyjątkowy smak, niemniej jednak wymagają praktyki, by przygotowane na nich mięsa czy warzywa nie były za bardzo spalone, a zatem, aby były zdrowe.

Grill ogrodowy kup w autoryzowanym sklepie

Dużym zainteresowaniem cieszą się także grille zasilane gazem, które są zdecydowanie łatwiejsze pod względem obsługi. Do grilla tego rodzaju nie ma potrzeby kupować węgla i męczyć się z jego rozpalaniem. Wszystko, co musimy zrobić, to rozłożyć karkówkę nad paleniskiem, a następnie uruchomić urządzenie. Plusem grilla na gaz jest bez wątpienia to, iż prościej się go czyści, gdyż podczas pieczenia potraw nie pojawia się popiół. Podobny atut posiada grill elektryczny, który do wydajnej pracy wymaga jedynie podłączenia go do prądu. Niezależnie od tego jaki sprzęt pragniemy nabyć, warto zamawiać go w autoryzowanym salonie, w którym poza grillami najlepszych marek, otrzymamy także kompleksowe doradztwo ze strony sprzedawców.