20 kwietnia 2024

Jak wykorzystanie świeczników solnych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie?

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Świeczniki solne sklep znajduje się tutaj.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Ale czy wiesz, że pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w różnych kształtach i kolorach i sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – charakterystyka oraz pochodzenie

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta wyjątkowa sól cechuje się różanym zabarwieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, czyli ma osobisty charakter.

Świecznik solny – działanie

Świeczniki solne tworzą śliczny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy przyjemną atmosferę, idealną do relaksu lub romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pył, mikroorganizmy czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Właściwości zdrowotne świeczników solnych

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego ma prawo pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują również, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane przez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka czy gabinet. Warto jednak pamiętać, aby korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]