21 lutego 2024

Jak wykorzystuje się lonżę jeździecką?

Dowiedz się więcej o lonży jeździeckiej na https://horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża dla konia to sprzęt na co dzień używany podczas lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakie lonże dla konia są dostępne w sprzedaży? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie najlepiej je kupować?

Typy oraz funkcja lonży dla konia

Lonża dla konia to właściwie długa linka, na ogół 5-8 metrowa, na której prowadzi się wierzchowca w trakcie nauki jazdy i doskonalenia technik związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem równowagi w siodle, jak również dosiadaniem. Koń prowadzony jest po obwodzie okręgu, natomiast lonża używana jest do kontroli reakcji zwierzęcia. Narzędzie to służy również artystom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do szlifowania technik i asekuracji wykonywanych akrobacji. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być stosowana w czasie treningu bez dżokeja – w takim przypadku jest wykorzystywana do szkolenia młodych koni i zapewnienia im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć asortyment od uznanych marek?

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich znajdziesz w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych, które oferują specjalistyczny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Dostarczają one lonże dla konia uznanych firm – jak np. Harrys Horse, Jumptec czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża jeździecka w pomarańczowym, niebieskimalbo zielonym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade zapewnia szeroki wybór produktów, które spełnią wymagania najbardziej wybrednych klientów. W ofercie obecne są lonże wyprodukowane m.in. z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]