6 grudnia 2023

Kombinezon, rękawice, buty – jaka odzież na motocykl?

Tu zaopatrzysz się w odzież na motocykl.

Od zawsze wiadomo, iż jazda na motorze nie należy do najbezpieczniejszych czynności. W trakcie kolizji prowadzący motocykl nie jest chroniony przez pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie intensywność uderzenia. Z tej przyczyny tak istotne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w dobrą odzież zaprojektowaną specjalnie do tego rodzaju jazdy. Odzież motocyklowa nie tylko ogranicza możliwe urazy kierowcy, ale również ochrania go przed opadami, wiatrem oraz słońcem, co podnosi komfort jazdy.

Ubranie na motor – tekstylia czy skóra?

Kupując Ubranie na motocykl w pierwszej kolejności trzeba wyposażyć się w kask, ponieważ zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy mkniemy ścigaczem po ekspresówce, czy poruszamy się powolutku na skuterze. Jest to również kluczowy element zabezpieczenia motocyklisty, osłaniający głowę przed uszkodzeniami, które mogą mieć ciężkie konsekwencje dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do protekcji innych części ciała w czasie jazdy jest dużo opcji. Entuzjasta jednośladów może skomponować swój ubiór sięgając po odpowiednią kurtkę oraz spodnie zaprojektowane specjalnie do jazdy na motocyklu lub wybrać kombinezon (jedno- bądź dwuczęściowy). W sklepach dla motocyklistów w ofercie znajdziemy odzież tekstylną oraz skórzaną. Niewątpliwie, skóra jest niezmiernie wytrzymałym na uszkodzenia półproduktem, co nie świadczy o tym, że odzież na motor wytworzona z tekstyliów chroni mniej – stosuje się w niej tkaniny o ogromnej wytrzymałości na wysoką temperaturę oraz otarcia. Te części odzieży motocyklisty są wyposażone stosowne wzmocnienia osłaniające łokcie, kolana oraz barki, które podczas wypadku są najbardziej wystawione na otarcia.

Rękawice, camelbagi i inne dodatki

Następnymi kluczowymi częściami odzieży motocyklowej są buty i rękawice. Rękawice w trakcie upadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, bo to nimi odruchowo zasłaniamy resztę ciała wysuwając je na wprost, przez co narażamy je na złamania oraz bolesne otarcia skóry. rekomenduje się wobec tego zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi modułami zabezpieczającymi wewnętrzną część dłoni i kłykcie. Odpowiednie buty na motocykl poza tym, że osłaniają delikatne kości stopy, gwarantują także lepszą przyczepność, a przez to dokładniejszą kontrolę nad ciężkim motocyklem.

W jakie inne części ubrań na motocykl powinno się kupić? To bez wątpienia camelbagi, kominiarki, gogle jeżeli korzystamy z kasku crossowego, a także posiłkowe zbroje, ochraniacze albo slidery.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]