21 lutego 2024
Lampy solne

Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły ogromną popularność. Trzeba przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym nastrojową aurę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – co to?

Lampy solne to nie wyłącznie piękne dekoracje wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Jak działają lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub kłopoty z układem oddechowym.

Właściwości lecznicze lamp solnych/Właściwości zdrowotne lampy solnej

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko popularne dodatki do wnętrz, ale również potencjalne źródło wigoru i właściwego humoru.

Nasza siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]