20 kwietnia 2024

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Zamów listwy drewniane

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz ochraniają dolne partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale współgra ze stylowymi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]