21 lutego 2024

Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Jeśli potrzebujesz naturalnych masek do włosów, zobacz tu.

Włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich stan niekorzystnie oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Jednakowo szkodliwe jest zasypianie z mokrymi włosami, koloryzacja, stylizacja za pomocą suszarki bądź prostownicy czy też korzystanie z niewłaściwych kosmetyków. To sprawia, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są znaczne, możemy do tego użyć odżywki. Często jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Odżywki a maski do włosów

Maski do włosów regenerują dużo intensywniej aniżeli zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Styliści często porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które umożliwiają odbudowę nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Żeby przeniknęły w głąb skóry i włosów, trzeba je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników odpowiedzialnych za poprawę stanu włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być skompilowane tak, żeby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak silikony, keratyna czy różnego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają ponadto ekstrakty roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]