Znajdź sprzęt do drenażu limfatycznego.
Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu, jak również stanu zdrowia pacjenta.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy fizjoterapeuty
W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej używają aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, wspomagając tym samym krążenie chłonki. Istnieje multum wskazań do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w redukcji cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też nadzwyczaj popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.
CarePump – domowy sprzęt do presoterapii
Sporo opcji wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. Obecnie osoby często stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, dzięki mobilnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zaburzenia rytmu serca bądź nowotwór, które należy uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]
Podobne wpisy
Rynny dachowe – co warto o nich wiedzieć?
Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę
Palec strzelający (trigger finger) – przyczyny, objawy, leczenie i rehabilitacja