6 grudnia 2023

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Jeśli potrzebujesz shuttersów, koniecznie odwiedź ten adres

Planując aranżację domu, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Przeważnie wybiera się klasyczne rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi szafy – wykorzystanie shuttersów

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się, tym samym można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, z listw drewnianych, a także PCV. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż te okiennice są niezmiernie popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Dekoracyjne okiennice typu shutters nadają wnętrzom niezmiernie stylowy wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko świetnie wyglądają, lecz mają również przydatne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni powstrzymywać gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle problemów, żeby umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niesłychanie stylowy wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości posesji. Należy dodatkowo uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez pomocy sznurów, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych zwierząt, które mogłyby zaplątać się dyndające linki, uznają na pewno za duży plus.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]