6 grudnia 2023

Rękawiczki ochronne – nie narażaj dłoni na potencjalne urazy

Dowiedz się, gdzie zamówić rękawiczki ochronne, wejdź na globalhygiene.pl/rekawiczki-zarekawki/.

Dłonie są częścią ciałaszczególnie narażoną na różne uszkodzenia w czasie wykonywania wielu obowiązków w zakładzie pracy. Stąd też wypływa zatem konieczność ich osłony skutecznymi środkami, takimi jak m.in. odpowiednio dobrane do specyfiki pracy rękawice ochronne.

Żrące środki chemiczne, Detergenty – przed tym chronią rękawiczki ochronne

Wydziela się 3 kategorie rękawic ochronnych, z których kategoria I oznacza, iż rękawice zabezpieczają dłonie w przypadku mniejszego zagrożenia urazem rąk, zaś kategoria III to rękawice do użytkowania w warunkach dużego ryzyka, m.in. podczas pracy ze skoncentrowanymi środkami chemicznymi bądź detergentami zdolnymi uszkodzić skórę (np. z dwusiarczkiem węgla, z kwasem octowym albo z czterowodorofuranem), szkodliwymi czynnikami biologicznymi bądź niezwykle niską temperaturą. Obowiązkiem zatrudniającego jest tym samym zagwarantowanie pracownikom odzieży ochronnej odpowiednio dostosowanej do charakteru wypełnianej przez nich pracy. Stąd przed kupnem rękawic ochronnych wymagane jest oszacowanie, czy dany środek ochronny posiada certyfikaty poświadczające spełnianie konkretnych norm technicznych, czyli czy chroni on przed występującymi w miejscu pracy zagrożeniami. Informacja o zakresie ochrony z reguły wskazana jest na rękawicach pod postacią prostych do zrozumienia symboli.

Gdzie kupić rękawiczki ochronne z lateksu, ze stali albo robocze?

Jednym z najlepszych polskich producentów i dystrybutorów rozmaitego typu rękawic jednorazowych i ochronnych jest sieradzka spółka Global Food Hygiene, która w swoim asortymencie posiada rękawiczki spełniające normy wszystkich wspominanych uprzednio uprzednio kategorii. Są to m.in. rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wytworzone z mocnej stali nierdzewnej ochraniające dłoń i przedramię użytkownika, rękawice robocze powlekane nitrylem, poliuretanem lub lateksemktóre zauważalnie usprawniają chwytność i charakteryzują się lepszą odpornością na przetarcia oraz rękawiczki dziane, które często stosowane są w branży spożywczej lub jako podkładka pod inne, cięższe rękawice, które byłyby w stanie zadrapać skórę. Naturalnie w ofercie Global Food Hygiene nie brak również obszernego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (również fasonu z zarękawkami) oraz jednorazowych, bezpudrowych rękawic z nitrylu i z lateksu ważnych dla branży medycznej, kosmetycznej oraz spożywczej.

Nasza siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]