6 grudnia 2023

Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shuttersy w salonie. Sprawdź przykłady zastosowania.

Shutters, innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować też w polskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz przesiaduje się w nim większą część dnia. Z tego powodu powinno się zadbać, by ten pokój nie tylko efektowny, ale także komfortowy. Opcja wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia np. zupełne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć film, lub jego lekkie ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Swoboda regulacji dostępu światła do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak także z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w dużej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. W dodatku okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w plisach firanek, a ich konserwacja jest nadzwyczaj prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]