20 kwietnia 2024

Specjalne kontenery stalowe i ich przeznaczenie

Jeśli szukasz kontenerów na odpady, koniecznie wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zdemontowane elementy drzwi i okien, a także zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci dużych gabarytów

Do składowania ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]