21 lutego 2024

Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Jeśli chcesz kupić lampy solne, koniecznie sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne dekoracje z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wycieczek po Polsce, a nieraz nabywamy impulsywnie, ponieważ pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są ładne i bez problemu można je dopasować do wystroju mieszkania, bo są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o jednakowych kształtach ani wzorze krystalizacji. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo kuli bądź piramidy.

Lampa solna a generowanie jonów ujemnych

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te wytwarzane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi ludziom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest uspokajające i łagodne, toteż zaleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza bezsenność albo stres, ponieważ dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli stosuje się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]