20 kwietnia 2024

Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Jeśli chcesz nabyć sok z kapusty, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/yyhq9abf.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan powtórnie wróciły na nasze stoły. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają również inne, dotychczas mniej znane owoce oraz warzywa. Pisząc o zdrowotnych zaletach fermentowanej żywności nie można zapomnieć również o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir czy wszelkiego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają łatwo i błyskawicznie dostarczyć naszemu ciału witaminy niezbędne dla jego właściwego działania.

Jakie składniki zawiera sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający sporo substancji oddziałujących pozytywnie na nasze zdrowie. Najważniejszym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, buraków czy inny kwaszonek to także skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na zawartość witaminy P i K, witamin z grupy B, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonych buraków – dlaczego trzeba go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu zawartości bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie oddziałuje na pracę jelit oraz naszą odporność. Na dodatek liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy depresji, szkorbutu i cukrzycy, a także pomagają poradzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy lub refluks. Wzmacniają one także apetyt i stanowią osłonę podczas kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]