6 grudnia 2023

Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Dowiedz się więcej o aparacie do terapii ultradźwiękowej na www.bardomed.pl

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, łagodzenia bólu i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, wiązadeł, stawów czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]