21 lutego 2024

Terapia małżeńska – na kłopoty w związku

Terapia małżeńska UK - znajdź specjalistów, którzy Ci pomogą.

Każde małżeństwo może napotkać różnorodne problemy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach okaże się pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z najróżniejszymi kłopotami. Terapeuta pomaga pokonać trudności związane ze zdradą jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak tutaj często niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, gdy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać trudności i zacieśnić partnerstwo. Poprawia się komunikacja między partnerami – dzięku czemu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie wyłącznie branie, ale również dawanie czegoś w zamian. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, aby efektywnie pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że obecnie bez trudu można znaleźć polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia terapię oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej partnerstwo może wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339