21 lutego 2024

Wybielanie zębów przy pomocy światła

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać piękny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – znakomite efekty już po trzech zabiegach

Czyszczenie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (paski, pasty, nakładki), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne rezultaty już po trzech zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów nawet o 15 tonów

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu oznacza się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważne jest także precyzyjne dobranie PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu trzeba wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.